Raashtram PBF
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Chata starego Norda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

~Szlachetny~

Liczba postów : 72

PisanieTemat: Chata starego Norda   18.10.15 23:23

Mało który nord dożywa aż tak sędziwego wieku. A dodatkowo mało kto lub tak dużo gadać. Mawia się, że to jest Dom Gościny. Każdy wędrowca znajdzie tu kąt dla siebie by posłuchać opowieści starego norda. To spory dom i kręci się tu kilka osób, również z sąsiednich budynków, bo w końcu o starego norda trzeba dbać. Ma córkę, bardzo młodą, którą zgarnął w trakcie śnieżycy. Ona również potrafi uraczyć ciekawą opowieścią no i doskonale gotuje.
Zmęczony wędrowcze, zajrzyj tu i znajdziesz gościnę, ale przynieś ze sobą, jakąś dobrą historię.
~Merida the Valkyrie

Thomas wysłuchał słów Norda, po czym podziękował mu i wszedł do środka, kierując się do kominka. Naprawdę interesująca historia...
- Mówiłem, że się uda - powiedział do krasnoluda, kładąc drewno przy ogniu, aby wyschło. - A teraz zajmijmy się twoimi obrażeniami.
Thomas namoczył szmatkę w wodzie i przemył rany Jurgena, po czym zawiesił nad kominkiem mały garnuszek z wodą, aby się zagotowała i wrzucił do niego trochę ziół. Gdy rany były czyste, złapał się za igłę i założył krasnoludowi szwy, a następnie zabandażował rany, umieszczając między materiałem a skórą liście babki. Po opatrzeniu Jurgena zdjął garnek z ognia i przelał do dwóch kubków, podając jeden rannemu.
- Rumianku? - zapytał, po czym odwrócił się do Norda(jeśli wciąż rąbał - pracoholik jeden - to wyjrzał na zewnątrz) - Ciepłego rumianku?
Po otrzymaniu odpowiedzi i wręczeniu (lub też nie) trzeciego kubka, elf wrócił do ognia, odłożył torbę obok, zdjął buty i podkładając sobie koc pod głowę, wyciągnął stopy w stronę kominka.
- Niedługo powinny się zagoić, ale przez najbliższy tydzień postaraj się nie nadwyrężać. Zwłaszcza tego zbitego kolana, kolana bywają złośliwe - Thomas wyjął dziennik i szykował do kolejnego wpisu. - Ten kryształ, który mi dałeś... Jest dosyć cenny, na pewno chcesz się z nim rozstać? Nie oczekiwałem zapłaty za pomoc, a tobie mógłby się bardziej przydać. Zwłaszcza, jeżeli planujesz kolejne spotkania z golemami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Człowiek~

Liczba postów : 50

PisanieTemat: Re: Chata starego Norda   18.10.15 23:39

Jurgen również podziękował Nordowi. Nie spodziewał się usłyszeć takiej historii z ust tej istoty.
- Mówiłeś, ale nie zmienia to faktu, że nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Po chwili krasnolud został opatrzony fachową ręką Doktora.
- Dziękuję - powiedział, przyjmując rumianek. - Dobrze, zastosuję się do twoich rad, doktorze - odpowiedział szczerze. - Tak, jestem pewien. Nie wiem jak mógłbym go wykorzystać, ale ty na pewno będziesz w stanie zrobić to lepiej. Pomogłeś mi i chcę się jakoś ci odwdzięczyć, kryształ jest odpowiedni do tego zadania, moim skromnym zdaniem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Konto Mistrzów Gry~

Liczba postów : 414

PisanieTemat: Re: Chata starego Norda   21.10.15 13:46

Stary Nord zajął się sobą i gdy Thomas oferował mu rumianek mimo, że grzecznie to zabrzmiał bardzo oschle.
- Dziękuję, z chęcią się napije. - i przyjął napój, by następnie nie przeszkadzać wam. Z ramienia Jurgena jeszcze trochę lało się krwi, zaś na nodze powstawał obleśny strup. Będzie miał po tym blizny, lecz nie zdobyte w niesławie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

~Szlachetny~

Liczba postów : 72

PisanieTemat: Re: Chata starego Norda   21.10.15 19:51

Uniósł kryształ i przyjrzał mu się krytycznie. Miał kilka pomysłów związanych z tymi maleństwami, jednak w żadnym z nich nie figurował jeszcze kryształ ziemi. Trzeba będzie pomyśleć nad nowym projektem.
- Dziękuję, to hojny dar - powiedział i ziewnął. - Chyba pora udać się na spoczynek...
Elf zakrył sobie oczy szalikiem.
- Dobranoc.
Następnego dnia po przebudzeniu przyrządził skromne śniadanie ze swoich zapasów, które zaproponował pozostałym, po czym zmienił opatrunki Jurgena, podziękował nordowi za gościnę, po czym ruszył w dalszą drogę.

z/t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

~~

PisanieTemat: Re: Chata starego Norda   

Powrót do góry Go down

Chata starego Norda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1