Raashtram PBF
IndeksIndeks  PortalPortal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Charakterystyka Purgatorium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

~Władca Rasy~

avatar

Liczba postów : 39


PisanieTemat: Charakterystyka Purgatorium   28.10.15 18:57

Purgatorium
Stolica Chimer



Władczyni I: Wylde Hunt

* Audiencje u Władcy *

  Szkolnictwo

   szkoła ~ opis.

  Dodatkowy opis.


  Prawa Miejskie

   prawa ~ opisy;


  Straż i Gwardia Miejska

   Ciężka Kawaleria [Gwardia] ~ ciężcy zbrojni centaurów z gwardii noszą taką zbroję;
   Konna Straż ~ określenie straży miejskiej centaurów, którzy noszą dość prostą zbroję osłaniającą głównie ludzką część, czasem kolczugę na część zwierzęcą;
   Straż Miejska ~ fauny i floranie noszą mniej więcej taką właśnie zbroję w straży miejskiej;
   Kapłani ~ fauny i floranie wśród kapłanów noszą się najczęściej w ten styl, u góry miewają kaptury lub inne zdobienia ze zwierząt lub roślin, centaury noszą się podobnie.

   Znak Chimer ze Zbroi:
    


  Bóstwa Tytanów

   Auriel, zwany też Auri-El w niektórych pismach, jest bogiem do którego mieszkańcy Asgardu modlą się praktycznie w każdym przypadku. Kojarzy się go często z honorem i zasadami, różnego rodzaju kodeksami i prawem, z walką w słusznej sprawie, tradycją oraz sprawiedliwością. Mimo wszystko jego domena nie jest określona dokładnie w żadnym piśmie czy legendach, jest bardzo szeroko pojęta.
   Kynareth, zwana czasem Kyne, to pomocnica Auriela, wciąż jednak będąca boginią. Patronka fauny i flory oraz praw natury, a także nieba.


  Obrządki i Święta

   Co dwa tygodnie odbywają się zebrania w wielkich świątyniach Auriela. Każdy modli się do niego w swojej sprawie i na temat swych problemów, oprócz tego ma miejsce zbiorowa modlitwa o powodzenie narodu w ważnych politycznych sprawach.
   Złote Dni to święta podczas których opowiada się legendy, mające uczyc młodych, zawierają liczne morały dotyczące sprawiedliwości –jednego z ideałów Auriela. Wierzy się, że Auriel nauczył istoty żywe wszystkiego poprzez opowieśc i od tych niepamiętnych czasów dorośli Asgardczycy naśladują go w tym. Dni te dotyczą też pomyślności w jakiejkolwiek formie, nawet udanych plonów (święto jest tuż po żniwach), i samo opowiadanie czy słuchanie historii ma przynieść szczęście w danym roku.
   Święto Rzemiosła to dzień wszelkich sztuk –od tych malarstwa, przez rzeźbę i haft po kowalstwo. Polega głównie na targach wyrobów.
   Wszelkie siedziby państwowych instytucji muszą być poświęcone Aurielowi (np. przy przeprowadzce do nowego budynku odbywa się odpowiedni obrzęd).
   Święto Nauk obchodzone jest poprzez przypominanie historycznych odkryc, targi ksiąg i map, dyskusje o nowych odkryciach, zabawy dla młodych związane z ciekawostkami naukowymi.
   Świętuje się początek każdej pory roku, co związane jest z Kynareth. Szuka się razem oznak początku danej pory, puszcza lampiony w nocne niebo i tańcuje do rana; święta te obchodzą głównie Chimery, tak naprawdę to ta rasa szczególnie czci Kyne, w innych rasach Asgardu bardzo dominuje wiara w Auriela, a jego pomocnica odgrywa mniejszą rolę.


Pieśni Chimer:
 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Charakterystyka Purgatorium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Raashtram PBF :: 
Asgard
 :: Purgatorium
-



USEROWETECHNICZNE FABULARNEMECHANICZNE

Specjalna Wymiana



STRONY PARTNERSKIE


Eden



BFF Fora i Grupy




Fundacja dla Zwierząt Animalia

Forum (c) praca różnych autorów, w tym: Althei, Ethilinn, Gloriena, Anzhela itd.
Zainspirowały nas Legendy Raashtram
Pictures on this phorum do NOT belong to us and we do not own any rights to them.
Prosimy nie kopiować prac z tego forum. Także kodów!
Kod ogłoszeń jest oryginalnie z VPV,pracowali przy nim Drzuma i kilka innych osób z czarta.